Túžite po vlastnom domčeku?

Smelo môžeme tvrdiť, že vlastné bývanie je snom každého z nás. Chceme sa osamostatniť, žiť vlastný život a zariadiť si priestory podľa predstáv, ktoré máme. Mnohí túžia po rodinnom domčeku pretože poskytuje nepochybne viac priestoru než akýkoľvek iný byt. Navyše si môžete užívať nielen pokoj, ale i vlastnú záhradku. Tí, ktorí sa presťahovali z bytu do domu, si zmenu nevedia vynachváliť. Bývanie nadobudlo úplne nový rozmer.

Radšej novostavba

Kedysi boli novostavby finančne náročné a stavali sa zdĺhavo. Dnes je situácia úplne iná – nový domček môžete mať postavený už za pár mesiacov. Okrem toho bude ekologický, teplejší a nezaberie tak veľkú plochu z pozemku. Pri hľadaní sa tak neobmedzujte len na staršie domy, ale zamerajte sa aj na stavebné firmy venujúce sa novostavbám.

Montované domčeky a drevodomy

V poslednom období je stále viac aktuálny drevodom. Spočiatku sme na Slovensku boli voči týmto domčekom konzervatívny, no postupom času si berieme príklad zo zahraničia a začíname vidieť ich výhody. V prvom rade sú rovnako kvalitné a konštrukčne pevné ako domy z tehál, takže sa nemusíte obávať o životnosť. Faktom je aj to, že drevodom dokáže preukázateľne usporiť náklady na vykurovanie často až do výšky 60 %, čo zaiste ocení každá domácnosť. Jeho výstavba netrvá rok ako pri iných domoch, šikovná firma si vystačí aj s pár mesiacmi. V zahraničí sa do drevodomov sťahujú aj alergici nakoľko je drevo prírodný materiál schopný zamedziť prach či baktérie v domácnosti.
Podobne sú na tom aj montované domy pri ktorých doba výstavby taktiež netrvá dlho. Sú obvykle robené podľa predstáv budúceho majiteľa, preto si môžete nechať postaviť domček naozaj v akomkoľvek štýle. Vlastný návrh interiéru, balkónov a strechy je tak na vás.

Nová strecha = nový dom

Starší rodinný dom vyžaduje nemalé investície. Ak potrebujete novú strechu s výmenou dlho nečakajte. Čím dlhšie budete opravu či celkovú výmenu odkladať, tým horší stav riskujete. Doprajte svojmu domčeku novú strechu, ktorá v konečnom dôsledku vynoví celý dom.

Kategória : Články

Poslať známemu

Kontaktovať predajcu

TOPlist TOPlist